Nabídka výletů na Kypru
TIP: pro zobrazení legendy klikněte na ikonku v levém horním rohu mapy.
Mapu si můžete přiblížit až na úroveň jednotlivých domů a ulic.

Orientační nabídka výletů na Kypru pro seniory 50+

LODNÍ VÝLET - 1.120 Kč

Nezapomenutelná plavba lodí podél Kyrenijského pobřeží. Vyplutí z přístavu v Kyrenii, zastávka na vyhlášené pláži Escape na západní straně ostrova s možností vodních sportů (za poplatek). Po chutném obědě na palubě lodi zastávky v zátokách na koupání v křišťálově průzračném moři.
Cena zahrnuje: přepravu lodí, oběd, služby průvodce 

KYPERSKÁ NOC autokarový výlet - 980 Kč

Atraktivní a žádaný program plný folkloru a kyperských specialit. Předkrm "meze", bohatý hlavní chod a doprovodný kyperský folklorní program bude jistě zajímavou výpravou za kyperskými zvyky a tradicemi.
Cena zahrnuje: večeři, dopravu, folklórní program

FAMAGUSTA autokarový výlet  -1.260 Kč

Známé město a významný přístav leží na východním pobřeží ostrova. Navštívíme klášter sv. Barnabáše, kde je dnes umístěno archeologické muzeum a muzeum středověkých ikon. Součástí klášteru je rovněž kaple s hrobem sv. Barnabáše, který je považován za zakladatele kyperské církve a patrona Kypru. Po prohlídce zastávka v oblíbeném římském městě Salamis s pozůstatky antického sportoviště a lázní, soch, mozaik a divadla. Po obědě následuje prohlídka známého města Famagusta se zachovalými středověkými hradbami, návštěva tzv. Othelovy věže, která dostala své jméno podle slavné Shakespearovy hry, dále prohlídka mešity a původně gotické katedrály sv,. Mikuláše ze 13. století. Na závěr navštívíme i tzv. "město duchů Varosha.
Cena zahrnuje: vstupy dle programu, oběd, dopravu, služby průvodce 

POLOOSTROV KARPAZ autokarový výlet - 1.400 Kč

Výlet za poznáním typického kyperského života na nejzajímavější část ostrova Kypr, civilizací dosud nedotčenou krajinu, poloostrova Karpaz s nádhernou přírodou, kde dodnes žijí polodivocí osli. Prohlídka lidové stáčírny olivového oleje s možností ochutnávky i nákupu oleje. Návštěva kláštera Apoštola Ondřeje, jež je nejvýznamnějším poutním místem řeckých Kypřanů v severní části ostrova a zároveň nejvýchodněji položená stavba na ostrově. Po obědě v restauraci u pláže možnost koupání na nejkrásnější pláži severního Kypru - Zlatá pláž. Cestou zastávka ve vesničce Dipkarpaz s možností prohlídky mešity.
Cena zahrnuje: vstupy dle programu, oběd, dopravu, služby průvodce 

KYRENIA autokarový výlet - 1.400 Kč

Oblíbený a žádaný výlet s možností návštěvy pozůstatků známého hradu svatého Hilariona, který se dle pověsti stal inspirací pro hrad ze Sněhurky od Disneyho. Hrad ležící v pohoří "Pěti prstů" anbízí překrásné výhledy na celé pobřeží Kyrenie. Po prohlídce návštěva vesničky Bellapais, kde známý anglický spisovatel Lawrence Durrell napsal svou slavnou autobiografii "Hořké citrony", kdy pobýval v sousedství opatství Bellapais. Opatství Bellapais je považováno za mistrovské dílo gotického umění a ze svých ochozů nabízí fantastický výhled na Kyrenii. Prohlídka mohutného hradu v Kyrenii s vrakem antické lodi starým 2300 let a možnost procházek či nákupů v kyrenijském přístavu, který je považován za nejkrásnější na celém Kypru.
Cena zahrnuje: dopravu, oběd, vstupy dle programu, služby průvodce 

HLAVNÍ MĚSTO NICOSIA autokarový výlet - 980 Kč

Vyhledávaný výlet do hlavního města Nicosia (Lefkosia), které je jako jediné hlavní město na světě rozdělené mezi 2 státy - severní a jižní Kypr. Během návštěvy spatříte tzv. "zelenou linii" - hranici mezi severním a jižním Kyprem, zachovalé hradby, Kyrenijskou bránu ze 16. stol. s jedním z hlavních vstupů do starého města v Nikosii, katedrálu sv. Sofie, která byla r. 1581 přeměněna na mešitu Selimiye. Dále návštěva Büyük Han (Velký Hostinec), původně hostinec z 16. století, posléze vězení. Možnosti nákupů v severní části města příp. v obchodech v jižní části Nicosie. K přechodu hranice na jižní Kypr je nutný cestovní pas.
Cena zahrnuje: dopravu, služby průvodce

Program výletů je orientační, s podrobným programem Vás seznámí zástupce CK na místě. Výlety jsou organizovány místním obchodním partnerem a za předpokladu dostatečného zájmu účastníků. Ceny výletů jsou orientační a mohou být v průběhu sezóny změněny.

Orientační nabídka výletů na Kypru nejen pro seniory 55+

KERYNEIA / OPATSTVÍ BELLAPAIS / FAMAGUSTA - okruh po okupované části Kypru:

Výlet do nejznámějších míst okupované části ostrova. Město Keryneia s malebným přístavem. Středověká pevnost a Muzeum Lodního Vraku. Volno na kávu nebo procházku v přístavu. Návštěva Opatství Bellapais, klenotu gotické architektury Blízkého Východu. Oběd v restauraci Kybele (oběd je zahrnut v ceně výletu.) Výlet pokračuje do středověkého města Famagusta na východním pobřeží. Gotická katedrála Sv. Mikuláše, nyní Mešita Lály Mustafy Paši. Okupované předměstí Famagusty – “Město Duchů”. Návrat do hotelu.
CESTOVNÍ PAS NEBO OP NUTNÝ!!!

POHOŘÍ TROODOS, VESNIČKA LANIA, KLÁŠTER KYKKOS - výlet do kyperských hor:

Jste-li milovníky přírody, pak si nenechte ujít výlet do nejvyššího pohoří Troodos, abyste viděli nejvyšší kyperskou horu Olympos (1951 m.n.m.) a navštívili nejbohatší klášter Kypru – Kykkos, s ikonou malovanou Sv. Lukášem a zasvěceným panně Marii.Podíváme se na místo Throni, kde je pohřben první kyperský prezident Arcibiskup Makarios III. Po cestě ke klášteru Kykkos uvidíme krásnou kyperskou přírodu a venkov. Ve vinařské vesničce Lania ochutnáme místní specialitu – věhlasné víno Commandaria, vyráběné na Kypru již od 12. století, pálenku Zivania a sirup ze svatojánského chleba. Volný čas na oběd (oběd není v ceně výletu). Návrat do hotelu. Dlouhé kalhoty, dlouhé sukně a skrytá ramena jsou pro vstup do kláštera nezbytné!!!

KOURION - PAPHOS - okruh po jižním pobřeží:

Návštěva archeologického areálu Kourion. Římské divadlo a Eustoliova vila. V Pafosu (na seznamu UNESCO) nás čeká areál podlahových mozaik se scénami z řecké mytologie. Volný čas v přístavu na oběd (oběd není v ceně výletu), procházku nebo nákupy. Katakomby Sv. Solomony a sloup, u kterého byl bičován apoštol Pavel. Poslední krátká zastávka bude u Petra tou Romiou, kde se podle pověsti narodila bohyně krásy a lásky Afrodita. Návrat do hotelu.

Nabídka výletů je pouze orientační. Konečná nabídka výletů včetně cen bude upřesněna na místě.