Sdílet na Facebooku
Sdílet na Google+
Tweet

Výlety u Mar Menor pro seniory 55+

Poznejte krásy Mar Menor a jeho okolí
TIP: pro zobrazení legendy klikněte na ikonku v levém horním rohu mapy.
Mapu si můžete přiblížit až na úroveň jednotlivých domů a ulic.

Orientační nabídka fakultativních výletů Mar Menor 55+

Tyto fakultativní výlety se vztahují k dotovaným zájezdům z varianty A

Polodenní výlet V CENĚ ZÁJEZDU: La Manga – Mys Cabo del Palos

Při tomto výletě absolvujeme vyhlídkovou projížďku po úzkém pásu La Mangy, která je 21 kilometrů dlouhá a ve svém nejširším místě dosahuje asi 1.500 metrů (průměrně 300 m). V posledních letech na tomto přírodou vytvořeném místě vyrostla četná turistická centra, hotely, restaurace a přístav. U přístavu budeme mít krátkou přestávku. Poté budeme pokračovat až na samotný konec La Mangy do míst, kde se střetávají obě moře – ke známému mostu Puente de la Risa. Během cesty k mysu Cabo del Palos si vyslechneme něco o historii La Mangy a přímo na místě budeme moci poznat typické restaurace okolo rybářského přístavu. Navštívíme maják, odkud budeme moci obdivovat všechny útesy a zálivy v okolí.

Pěší výlet V CENĚ ZÁJEZDU: Za léčivým bahnem na tzv. Jelení ostrov

Pěší výlet v doprovodu delegáta k Jelenímu ostrovu, kde se nacházejí ložiska léčivého bahna a kde si můžete vyzkoušet jeho účinky. Pro ty, kteří cestují na Mar Menor za léčivými procedurami, doporučujeme také využít nabídky výletu do bahenních lázní San Pedra del Pinatar, kde se nacházejí ložiska nejkvalitnějšího bahna celé oblasti.
Část cesty je potřeba přebrodit, proto doporučujeme boty do vody.
POZNÁMKA: neplatí pro hotel Traina v San Pedru, kde je v ceně pěší výlet do bahenních lázní v Lo Pagán (část San Pedra del Pinatar)

Pěší výlet V CENĚ ZÁJEZDU: Za typickými trhy v Cabo de Palos

Pěší výlet v doprovodu delegáta na typické trhy konané každou neděli v Cabo de Palos (neplatí pro hotel Traina).

Polodenní výlet: Pěší turistika – Monte de las Cenizas - Cena: 620 Kč/22 €

Autobusem vyjedeme přes pětihvězdičkový resort La Manga Club k výchozímu bodu. Následuje pěší výlet po regionálním přírodním parku Calblanque po značené trase. Nejedná se o náročný pochod, je to cca 6 km s převýšením do 200 m, převážně pak z kopce. Po cestě výstup na vrcholek Monte de las Cenizas, kde se nachází veřejně přístupná pevnost ze 30.let 20.století. Odtud je krásný výhled po okolí – La Manga, Cabo de Palos, Cartagena a okolní laguny. Dále se pokračuje k zálivu u vesničky Portmán, která byla svědkem jedné z největších ekologických katastrof Evropy 20.století. Túra končí v tomto zálivu u další malé vojenské pevnosti La Chapa.
Autobusem dále dokončíme tuto vyhlídkovou trasu přes Portmán a důlní oblast La Unión, zastavíme se u některého z důlních jezer, které vznikly v aktivním těžebním období. Po cestě si povíme o historii dolů a vojenství v oblasti cartagenského pobřeží. Doporučujeme pevnou obuv!

Fotky z výletu na Monte de las Cenizas a černou pláž v Portmán
Výlet na Monte de las Cenizas

Polodenní výlet: Cartagena – Římské divadlo - Cena: 1.040 Kč/37 €

Během tohoto výletu navštívíme historické centrum města Cartagena, první vojenský přístav východní části Španělska. Začneme procházkou okolo hlavních památek s výkladem o historii města – punská hradba, Palác Aguirre, býčí aréna, univerzitní čtvrť s historickými vojenskými budovami, protiletecké kryty, explanada na vrcholku Conecpción (panoramatický výhled na přístav a město, pro klienty se ztíženou pohyblivostí možnost výjezd panoramatickým výtahem), hlavní ulice Calle Mayor se svými secesními měšťanskými domy, budova radnice. V průběhu výletu navštívíme také římské muzeum – divadlo (nedávno otevřené veřejnosti) – nejdůležitější archeologický klenot města, který určitě stojí za vidění! Vstupné je v ceně.

Polodenní výlet: Cesta kolem pěti ostrovů Mar Menor - Cena: 700 Kč/25 €

Okružní plavba lagunou, jejíž mělká a velmi slaná voda takřka znemožňuje jakýkoliv pohyb. Uvidíme nejznámější zátoky jako „Tureckou zátoku“ nebo zátoku nazývanou „Borovice“. Krásný výhled budeme mít i na všech pět ostrovů laguny (Barón, Perdiguera, Redondela, Ciervo a Sujeto), o jejichž zajímavé historii se dozvíme z výkladu průvodce.

Polodenní výlet: Murcia – Svatyně Fuensanta - Cena: 1.040 Kč/37 €

Murcia

V Murcii budeme mít šanci vidět nejstarší a nejzajímavější ulice a náměstí. Dalším bodem našeho výletu bude Real Casino, budova, která v sobě míchá několik architektonických stylů a je zároveň vyhlášena národní kulturní památkou. Pokračovat budeme ke katedrále, která byla postupně budována od 14. století až do 18. století. Následně si užijeme trochu volného času, který budeme moci věnovat třeba nákupům. Výlet do hlavního města celé provincie se neobejde bez návštěvy patronky města – Panny z Fuensanty a její svatyně. Návštěva Fuensanty nám nabídne velkolepý výhled na Murcii a její sady.

Caravaca de la Cruz - svaté město v poutním roce 2017 - Cena 1.400 Kč/50 €

Navštivte svaté město v poutním roce 2017! Svatý kříž je relikvie uctívaná v Caravace již od počátku 13.století, titul svatého města mu byl udělen v roce 1996 bulou papeže Jana Pavla II. Město je opředeno historií i legendami, které se odráží v každoročních květnových slavnostech. Jako první navštívíme právě Muzeum slavností, které nám přiblíží středověkou atmosféru Maurů a Křesťanů a také legendu o Koních s vinnými měchy. Projdeme historickým městem až do areálu hradu, kde se nachází Bazilika Svatého Kříže. Zájemci se mohou zúčastnit poutní mše. V průběhu dne navštívíme několik kostelů, karmelitánský klášter a barokní altán. Ochutnáme typické žloutkové bombóny a mandlový alfajor.

Polodenní výlet: Bahenní lázně v San Pedro del Pinatar - Cena: 560 Kč/20 €

Největším lákadlem oblasti Mar Menor je léčivé bahno, za kterým se do tohoto unikátního místa sjíždějí turisté z celé Evropy. Na základě odborných studií se prokázalo, že ložiska nejkvalitnějšího léčivého bahna se nacházejí v bahenních lázních městečka San Pedro del Pinatar. Tyto lázně jsou přírodní, vstup je ZDARMA a my jsme si pro Vás do tohoto místa připravili 5x týdně výlety!!

Během tohoto výletu zavítáme na místo, kde se nachází to vůbec nejkvalitnější léčivé bahno v celé oblasti. Po cestě autobusem, která trvá v závislosti na dopravě 45 až 60 minut, zahájíme návštěvu San Pedro del Pinatar v místních přírodních lázních. Delegátka nám vysvětlí, jak a proč se bahno používá, a poté budeme mít volný čas, abychom mohli bahno vyzkoušet doslova na vlastní kůži. Po nanesení léčivého bahna nám bude k dispozici místní promenáda, na které můžeme trávit čas potřebný k zaschnutí bahna. Dále můžeme navštívit místní balneocentrum Aguas Salinas.

Balíček tří výletů do bahenních lázní v San Pedro del Pinatar

3x polodenní výlet za bahnem v San Pedru del Pinatar za výhodonu cenu 1.400 Kč/50 € + 10% sleva na výlet Cartagena nebo Murcia

Poznámka:

  • nabídka výletů a jejich cena se může změnit dle aktuálních podmínek místních pořadatelů a to i během sezóny
  • v ceně fakultativních výletů je zahrnuta autobusová doprava, lodní doprava (u výletu „Cesta kolem pěti ostrovů Mar Menor“)
  • průvodce/delegát
  • vstupy, popř. ochutnávky
  • programový sled jednotlivých výletů může být na místě upraven
  • na místě můžete zakoupit jednotlivé výlety v Eurech
  • fakultativní výlety se uskuteční při minimálním počtu 20 - 25 osob

Natírání se bahnem na molech v San Pedru del Pinatar (mimochodem toto je foceno 20.října)
San Pedro del Pinatar

Tyto fakultativní výlety se vztahují k dotovaným zájezdům z varianty A