Poznejte krásy Mar Menor a jeho okolí
TIP: pro zobrazení legendy klikněte na ikonku v levém horním rohu mapy.
Mapu si můžete přiblížit až na úroveň jednotlivých domů a ulic.

Orientační nabídka fakultativních výletů Mar Menor 55+ var.A

Tyto fakultativní výlety se vztahují k dotovaným zájezdům z varianty A

Pěší výlet V CENĚ ZÁJEZDU: Za léčivým bahnem na Jelení ostrov

Pěší výlet v doprovodu delegáta k Jelenímu ostrovu, kde se nacházejí ložiska léčivého bahna a kde si můžete vyzkoušet jeho účinky. Pro ty, kteří cestují na Mar Menor za léčivými procedurami, doporučujeme také využít nabídky výletu do bahenních lázní San Pedra del Pinatar, kde se nacházejí ložiska nejkvalitnějšího bahna celé oblasti.
Část cesty je potřeba přebrodit, proto doporučujeme boty do vody.

Pěší výlet V CENĚ ZÁJEZDU: Za typickými trhy v Cabo de Palos

Pěší výlet v doprovodu delegáta na typické trhy konané každou neděli v Cabo de Palos. Cabo de Palos je původně rybářská vesnička s typickým majákem, odkud jakoby vyrůstá úzká paže La Mangy.

Polodenní výlet: Pěší turistika – Monte de las Cenizas - Cena: 620 Kč/22 €

Autobusem vyjedeme přes pětihvězdičkový resort La Manga Club k výchozímu bodu. Následuje pěší výlet po regionálním přírodním parku Calblanque po značené trase. Nejedná se o náročný pochod, je to cca 6 km s převýšením do 200 m, převážně pak z kopce. Po cestě výstup na vrcholek Monte de las Cenizas, kde se nachází veřejně přístupná pevnost ze 30.let 20.století. Odtud je krásný výhled po okolí – La Manga, Cabo de Palos, Cartagena a okolní laguny. Dále se pokračuje k zálivu u vesničky Portmán, která byla svědkem jedné z největších ekologických katastrof Evropy 20.století. Túra končí v tomto zálivu u další malé vojenské pevnosti La Chapa.
Autobusem dále dokončíme tuto vyhlídkovou trasu přes Portmán a důlní oblast La Unión, zastavíme se u některého z důlních jezer, které vznikly v aktivním těžebním období. Po cestě si povíme o historii dolů a vojenství v oblasti cartagenského pobřeží. Doporučujeme pevnou obuv!

Fotky z výletu na Monte de las Cenizas a černou pláž v Portmán
Výlet na Monte de las Cenizas

Polodenní výlet: Cartagena – Římské divadlo - Cena: 1.040 Kč/37 €

Během tohoto výletu navštívíme historické centrum města Cartagena, první vojenský přístav východní části Španělska. Začneme procházkou okolo hlavních památek s výkladem o historii města – punská hradba, Palác Aguirre, býčí aréna, univerzitní čtvrť s historickými vojenskými budovami, protiletecké kryty, explanada na vrcholku Conecpción (panoramatický výhled na přístav a město, pro klienty se ztíženou pohyblivostí možnost výjezd panoramatickým výtahem), hlavní ulice Calle Mayor se svými secesními měšťanskými domy, budova radnice. V průběhu výletu navštívíme také římské muzeum – divadlo (nedávno otevřené veřejnosti) – nejdůležitější archeologický klenot města, který určitě stojí za vidění! Vstupné je v ceně.

Polodenní výlet: Cesta kolem pěti ostrovů Mar Menor - Cena: 700 Kč/25 €

Okružní plavba lagunou, jejíž mělká a velmi slaná voda takřka znemožňuje jakýkoliv pohyb. Uvidíme nejznámější zátoky jako „Tureckou zátoku“ nebo zátoku nazývanou „Borovice“. Krásný výhled budeme mít i na všech pět ostrovů laguny (Barón, Perdiguera, Redondela, Ciervo a Sujeto), o jejichž zajímavé historii se dozvíme z výkladu průvodce.

Polodenní výlet: Murcia – Svatyně Fuensanta - Cena: 1.040 Kč/37 €

Murcia

V Murcii budeme mít šanci vidět nejstarší a nejzajímavější ulice a náměstí. Dalším bodem našeho výletu bude Real Casino, budova, která v sobě míchá několik architektonických stylů a je zároveň vyhlášena národní kulturní památkou. Pokračovat budeme ke katedrále, která byla postupně budována od 14. století až do 18. století. Následně si užijeme trochu volného času, který budeme moci věnovat třeba nákupům. Výlet do hlavního města celé provincie se neobejde bez návštěvy patronky města – Panny z Fuensanty a její svatyně. Návštěva Fuensanty nám nabídne velkolepý výhled na Murcii a její sady.

Polodenní výlet: Bahenní lázně v San Pedro del Pinatar - Cena: 560 Kč/20 €

Největším lákadlem oblasti Mar Menor je léčivé bahno, za kterým se do tohoto unikátního místa sjíždějí turisté z celé Evropy. Na základě odborných studií se prokázalo, že ložiska nejkvalitnějšího léčivého bahna se nacházejí v bahenních lázních městečka San Pedro del Pinatar. Tyto lázně jsou přírodní, vstup je ZDARMA a my jsme si pro Vás do tohoto místa připravili 5x týdně výlety!!

Během tohoto výletu zavítáme na místo, kde se nachází to vůbec nejkvalitnější léčivé bahno v celé oblasti. Po cestě autobusem, která trvá v závislosti na dopravě 45 až 60 minut, zahájíme návštěvu San Pedro del Pinatar v místních přírodních lázních. Delegátka nám vysvětlí, jak a proč se bahno používá, a poté budeme mít volný čas, abychom mohli bahno vyzkoušet doslova na vlastní kůži. Po nanesení léčivého bahna nám bude k dispozici místní promenáda, na které můžeme trávit čas potřebný k zaschnutí bahna. Dále můžeme navštívit místní balneocentrum Aguas Salinas.

Balíček tří výletů do bahenních lázní v San Pedro del Pinatar

3x polodenní výlet za bahnem v San Pedru del Pinatar za výhodonu cenu 1.400 Kč/50 € + 10% sleva na výlet Cartagena nebo Murcia

Poznámka:

  • nabídka výletů a jejich cena se může změnit dle aktuálních podmínek místních pořadatelů a to i během sezóny
  • v ceně fakultativních výletů je zahrnuta autobusová doprava, lodní doprava (u výletu „Cesta kolem pěti ostrovů Mar Menor“)
  • průvodce/delegát
  • vstupy, popř. ochutnávky
  • programový sled jednotlivých výletů může být na místě upraven
  • na místě můžete zakoupit jednotlivé výlety v Eurech
  • fakultativní výlety se uskuteční při minimálním počtu 20 - 25 osob

Natírání se bahnem na molech v San Pedru del Pinatar (mimochodem toto je foceno 20.října)
San Pedro del Pinatar

Tyto fakultativní výlety se vztahují k dotovaným zájezdům z varianty A

Orientační nabídka fakultativních výletů Mar Menor 55+ var.B

Tyto fakultativní výlety se vztahují k dotovaným zájezdům z varianty B
Nabídka výletů a ceny jsou orientační. S aktuální nabídkou vás seznámí na místě delegát, u které si také můžete výlety koupit. Platí se v Eurech.

Mapa oblasti Mar Menor s označenými výlety

Léčivé bahenní lázně v San Pedro del Pinatar - Cena: 19 Eur

Nenechte si ujít návštěvu největšího centra talasoterapie v Evropě! Léčivé bahenní lázně se nacházejí v parku Salinas de San Pedro. Zdejší bahno a voda se užívají k léčbě chronických bolestí pacientů trpících artritidou nebo revmatem. Jeho blahodárné účinky si pochvalují i pacienti s lupénkou a dalšími kožními onemocněními.
Nejkrásnější místa parku pak navštívíte přímo s průvodcem. Zbývající čas můžete využít k procházkám po stezkách a k relaxaci.
Polodenní fakultativní výlet.

Cartagena - zpět do dob antiky - Cena: 36 Eur

Vydejte se s námi do jednoho z nejstarších měst Španělska! Cartagena byla založena již v roce 228 př. n. l. Kartaginci a dodnes je nejdůležitějším španělským vojenským přístavem na pobřeží Středozemního moře. Prohlídku začnete procházkou po historickém centru, kde uvidíte zejména elegantní secesní vily z počátku 20.století. Dále navštívíte perlu dlouhé antické historie – Římské divadlo.
Poté se projdete do přístavu a v Muzeu námořnictva si prohlédnete ponorku Isaaca Perala. Cestou zpět do hotelu se projedete vyhlídkovou jízdou přes hornickou oblast La Unión, přírodní park Calblanque a resort La Manga Club.
Třičtvrtědenní fakultativní výlet.

Maurská a křesťanská Murcia - Cena: 36 Eur

Murcia svými památkami připomíná svůj arabský původ a následně křesťanskou transformaci od 13.století. Během výletu navštívíte hlavní památky těchto dvou kultur, které poznamenaly rozvoj města. Nejprve se podíváte do svatyně patronky Murcie – Santuario de la Fuensanta. V centru si prohlédnete katedrálu, historické centrum a klášter sv. Kláry, v němž bylo nedávno zrekonstruováno nádvoří původního arabského paláce.
Na závěr se přiblížíte k majestátní hoře Monteagudo, na níž se tyčí pozůstatky středověkého maurského hradu a monumentální socha Ježíše Krista. 
Třičtvrtědenní fakultativní výlet.

Okružní plavba po Mar Menor - Cena: 19 Eur

Výlet začíná v Puerto Bello, nejstarším přístavu letoviska La Manga, který se nachází pouhých 10 minut chůze od hotelu Izán Cavanna. Zde se nalodíte a poplujete kolem pěti ostrůvků laguny Mar Menor. Během dvouhodinové plavby ochutnáte vynikající španělskou sangrii a dozvíte se mnoho zajímavostí nejen od průvodce, ale také přímo od kapitána lodi.

Lodí po Mar Menor

Procházka k ostrůvku s bahnem - Cena: ZDARMA

Poznámka: pouze pro klienty hotelu Izán Cavanna

Pojďte s námi na krátkou procházku na ostrůvek Isla del Ciervo (Jelenní ostrov), který se nachází v docházkové vzdálenosti od hotelu Izán Cavanna. Kromě mnoha zajímavých informací dostanete od našeho delegáta ZDARMA i kyblíček k nabírání léčivého bahna. Výlet je vhodný pro každého.
Konání výletu je podmíněno počasím.

Procházka do centra talasoterapie - Cena: ZDARMA

Poznámka: pouze pro klienty hotelu Thalasia Costa de Murcia.

Zveme vás na procházku do centra talasoterapie v San Pedro del Pinatar. Léčebné lázně pod širým nebem se nacházejí asi 2 km od hotelu Thalasia. Kromě mnoha zajímavých informací dostanete od našeho delegáta ZDARMA i kyblíček k nabírání léčivého bahna. Výlet je vhodný pro každého.
Konání výletu je podmíněno počasím.