Sdílet na Facebooku
Sdílet na Google+
Tweet

Výlety na Sardinii k seniorským zájezdům 55+

Výlety k zájezdům pro seniory na Sardinii 55+
TIP: pro zobrazení legendy klikněte na ikonku v levém horním rohu mapy.
Mapu si můžete přiblížit až na úroveň jednotlivých domů a ulic.

Orientační nabídka výletů na Sardinii pro seniory 55+ pro var. A

Tyto výlety se vztahují k seniorským zájezdům na Sardinii z varianty A

POLODENNÍ VÝLET V CENĚ ZÁJEZDU: Olbia a Porto Rotondo

Během tohoto výletu navštívíme města Olbia a Porto Rotondo.Porto Rotondo
Olbia: během návštěvy města se seznámíme s charakteristickou Corso Umberto plnou malebných obchůdků a navštívíme nejdůležitější památku města: románský kostel San Simlicio, postavený ve dvanáctém století ze žulových bloků.
Porto Rotondo: krásné přístavní městečko v benátském stylu, ve kterém navštívíme známý přístav a projdeme se uličkami a po náměstí Piazza San Marco. Obzvláště zajímavý je pak kostel San Lorenzo, který je vyzdoben stovkami dřevěných sošek, vyřezávaných umělcem Mariem Cerolim.
POZNÁMKA: upozorňujeme, že tento výlet může být z organizačních důvodů uskutečněn i v den příletu nebo odletu a může být případně spojen s transferem z/na letiště.

Nabídka fakultativních výletů v programu pro seniory Sardinie 55+

MADDALENA - CAPRERA za 1.260 Kč/45 €

Odjezd autobusem z hotelu, nalodění na trajekt v přístavu Palau. Po patnáctiminutové plavbě vylodění a odjezd na ostrov Caprera, kde navštívíme muzeum Giuseppe Garibaldiho, umístěné v jeho někdejším domě. Garibaldi, významný bojovník za italskou nezávislost, zde strávil poslední léta svého života a byl majitelem celého ostrova. Po prohlídce muzea se vrátíme na exkurzi po centru města La Maddalena. Následovat bude volný čas na oběd (není v ceně výletu). Odpoledne budeme pokračovat vyhlídkovou jízdou autobusem, během níž podnikneme několik zastávek v zátokách či na vyhlídkových terasách, z nichž se nám naskytne pohled na nádherné pláže s mořem zabarveným do nejrůznějších odstínů modré a zelené, stejně jako na ostatní ostrovy souostroví La Maddalena, které bylo pro svoji krásu a rozmanitost živočišných druhů vyhlášeno za mořský národní park. Nalodění na trajekt a odjezd zpět do hotelu.
Vstupy: Garibaldiho muzeum cca 5 € za osobu (není v ceně výletu).
Celodenní výlet.

NUORO - ORGOSOLO za 1.260 Kč/45 €

Ráno odjezd z hotelu do města Nuoro, které se nachází uprostřed divokého a nespoutaného pohoří Barbagia, v samotném srdci ostrova. Po prohlídce města bude následovat návštěva místního muzea, ve kterém budeme moci obdivovat sbírku tradičních kostýmů, klenoty, amulety, ruční výrobky a rovněž místnosti věnované tradičním karnevalovým maskám. Odtud pojedeme do vesničky Orgosolo, známé díky své pohnuté historii také jako „vesnice vrahů“. Zde budeme moci během odpolední procházky shlédnout známé nástěnné malby, tzv. „Murales“ s bohatou politickou a ekologickou tématikou, kterými je tato oblast proslulá. Návrat do hotelu ve večerních hodinách.
Vstupy: muzeum cca 3 € za osobu (není v ceně výletu).
Celodenní výlet.

ALGHERO - CAPO CACCIA za 1.400 Kč/50 €

Ráno odjezd do Alghera, krásného přístavního města na západním pobřeží Sardinie, jehož architektura je silně ovlivněna katalánskou kolonizací ze 14. století. Po příjezdu nás průvodce zavede na prohlídku historického centra. Uvidíme katalánskou gotickou katedrálu Sv. Marie, náměstí, obranné valy, kostel a klášter Sv. Františka a nábřeží. Následovat bude volný čas, po němž se autobusem přesuneme na mys Capo Caccia, který je proslulý svými vápencovými útesy a slavnými Neptunovými jeskyněmi. Zde se uskuteční přestávka na fotografování. V případě dobrého počasí a klidného moře budeme mít možnost navštívit jeskyně na loďce (není zahrnuto v ceně výletu, příplatek činí cca 10 € na osobu). Návrat do hotelu ve večerních hodinách.
Celodenní výlet.

SANTA TERESA DI GALLURA - CASTELSARDO za 1.260 Kč/45 €

CastesardoOdjezd z hotelu do Santa Teresy. Navštívíme pobřeží, ze kterého se nám naskytne výhled na Bonifácovu úžinu oddělující Sardinii od Korsiky. Mimo hlavní turistickou sezonu budeme mít rovněž možnost navštívit vrchol útesu, který je proslulý svými žulovými formacemi, které byly vytvarovány větrem. Následovat bude přesun do malebného městečka Castelsardo, které se rozkládá na skalnatém výběžku v zálivu Golfo dell´Asinara. Město je proslulé hradem, který se majestátně tyčí nad pestrobarevnými domky rozesetými po útesu, stejně jako množstvím obchůdků s tradičními ručními výrobky. Navštívíme muzeum v areálu hradu, kde budeme moci obdivovat tradiční pletené košíky, zřejmě nejoceňovanější z místních výrobků. Dále uvidíme starobylý kostel Sv. Marie a katedrálu Sv. Antonína. Následovat bude volný čas pro nakupování a procházky po malebných uličkách města. Návrat zpět do hotelu.
Vstupy: hrad cca 2€ za osobu, shuttle bus na hrad (sestup pěšky) cca 1 € na osobu (není v ceně výletu).
Celodenní výlet.

NURAGHE LA PRISGIONA - TOMBE DEI GIGANTI DI CODDU - COSTA ESMERALDA za 1.400 Kč/50 €

Odjezd z hotelu do města Arzachena, kde navštívíme starověký komplex Prisgiona Nuraghe, jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na Sardínii, jehož původ spadá až do doby bronzové. Uvidíme rovněž „hrobku obrů“ Coddu Vecchiu, impozantní megalitickou stavbu také z doby bronzové. Následovat bude přesun na slavné Smaragdové pobřeží – Costa Smeralda, vyhledávané společenskou smetánkou z celého světa. Pobřeží známé a vyhledávané pro své malé zálivy s oblými skalisky, nádherně průzračným mořem a bělostnými písčitými plážemi. Navštívíme města Baja Sardinia a Porto Cervo, v jejichž centrech uvidíme během procházky množství luxusních butiků, přístavy a několik malebných náměstí. Návrat do hotelu.
Vstupy: Nuraghe la Prisgiona + Tombe dei Giganti cca 5 € na osobu (není v ceně výletu).
Celodenní výlet.

AKČNÍ BALÍČEK FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ za 3.640 Kč/130 €

Maddalena/Caprera + Nuoro/Orgosolo + Nuraghe la Prisgiona/Tombe dei Giganti di Coddu Vecchiu/Costa Smeralda za akční cenu.

Celodenní výlet na Korsiku

K zakoupení pouze na místě za cca 85 Eur.

POZNÁMKY K VÝLETŮM:

  • v ceně fakultativních výletů je zahrnuta autobusová doprava a průvodce (není zahrnutý oběd a vstupy do památek)
  • ve výletu zahrnutém v ceně zájezdu je autobusová doprava a doprovod delegáta
  • programový sled jednotlivých výletů může být na místě upraven
  • na místě můžete zakoupit jednotlivé výlety v Eurech
  • fakultativní výlety se uskuteční při minimálním počtu 20 osob

Orientační nabídka výletů na Sardinii pro seniory 55+ pro var. B

Tyto výlety se vztahují k seniorským zájezdům na Sardinii z varianty B

ORISTANO za 35 Eur

Navštivte s námi jedno z největších sardinských středověkých měst – Oristano. Poznejte jeho historické skvosty, například největší katedrálu Sardinie – Duomo, která se pyšní nepřehlédnutelnou majolikovou kupolí.

Pravou italskou atmosféru pak budete moci zažít v malebných barokních uličkách a náměstích, lemovaných četnými obchůdky a kavárnami.

Polodenní výlet.

 

PERLA SARDINIE: NÁRODNÍ PARK BARBAGIA za 55 Eur

Objevte svéráznou krajinu národního parku Barbagia v centrální Sardinii.

V srdci tohoto drsného hornatého kraje se nachází větrem ošlehané vrcholky nejvyššího sardinského masivu Gennargentu. Ten uvidíte posetý desítkami typických vesniček, které obklopuje nespoutaná příroda.

Dokonalou atmosféru tomuto místu pak dodává všudypřítomná vůně divokých bylin a květin.

Symbolem tohoto kraje se stala městečka Mamoiada se svým muzeem masek a Orgosolo proslavené murales – obrazy malovanými umělci přímo na fasádách domů.

Celodenní výlet.

 

NÁRODNÍ PARK – SOUOSTROVÍ LA MADDALENA za 69 Eur

Souostroví La Maddalena vás zavede na severovýchod Sardinie. Je jedním z nejkrásnějších míst, které zde můžete navštívit.

Centrem tohoto souostroví je šarmantní městečko La Maddalena se svou typickou architekturou, dlážděnými náměstíčky a uchvacující atmosférou.

Samotné souostroví je národním parkem skládající se ze sedmi ostrovů a desítek žulových ostrůvků. Zdejší fascinující příroda vás bude oslňovat na každém kroku. Uvidíte bizarní žulové útesy i bělostné písčité zálivy omývané azurovým mořem. Právě zde můžete vidět ty nejkrásnější evropské pláže.

Celodenní  výlet.

 

NA JIH DO CAGLIARI A NORA za 49 Eur

Vydejte se s námi do Cagliari – hlavního města ostrova.

Poznáte historické centrum města, kterému vévodí Il Castello – hrad s románskou katedrálou, odkud jsou ty nejkrásnější výhledy na město.

Pozornost si určitě zasluhuje i kamenný římský amfiteátr, impozantní náměstí nebo zdejší tmavé úzké uličky plné kaváren, restaurací a krámků s uměním.

V druhé části výletu navštívíte archeologickou zónu Nora. Ta byla svého času hlavním městem Sardinie. Prohlédnete si punskou část a zachovalejší římskou část vykopávek s dochovanými lázněmi a divadlem.

Celodenní výlet.

 

PLANINA GIARA DI GESTURI A BARUMINI (UNESCO) za 50 Eur

Zažijte na vlastní kůži neposkvrněnou přírodní krásu planiny Giara di Gesturi.

Při troše štěstí můžete zahlédnout stáda divokých koní pasoucí se ve stínu mohutných korkových dubů, nebo některou z patnácti druhů místních orchidejí.

Nezapomenutelnou atmosféru okolní přírody tu podtrhují i četná původní pastevecká obydlí.

V druhé části výletu se přesunete do Barumini, kde se nachází nejzachovalejší nuraghská osada na Sardinii “Su Nuraxi”. Tento komplex má mimořádný archeologický význam, proto je zařazen na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Celodenní výlet.

 

TREK NA SPIAGGIA DI PISCINAS za 35 Eur

Pojeďte s námi na krásnou přírodní pláž Spiagga di Piscinas na nedotčeném pobřeží Costa Verde.

Trek vede zajímavou přírodou, přes písečné duny až na pobřeží.

Tady na vás čekají nádherné scenérie, zlatý písek a vlnami vzdouvající se moře.

Polodenní výlet.

 

POZNÁMKY K VÝLETŮM

  • Fakultativní výlety budou uskutečněny pouze za předpokladu naplnění minimálním počtem účastníků.
  • Změna programu vyhrazena.
  • Nabídka a ceny jsou orientační, aktuální nabídka na místě u delegáta.
  • V cenách nejsou zahrnuty vstupy.
  • Délka polodenního výletu je zpravidla 3-4 hodiny, celodenního 8-10 hodin.