Výlety k zájezdům pro seniory na Sardinii 55+
TIP: pro zobrazení legendy klikněte na ikonku v levém horním rohu mapy.
Mapu si můžete přiblížit až na úroveň jednotlivých domů a ulic.

Orientační nabídka výletů na Sardinii pro seniory 55+ pro var. A

Tyto výlety se vztahují k seniorským zájezdům na Sardinii z varianty A

MADDALENSKÉ SOUOSTROVÍ za 1.600 Kč/57 €

Odjezd do Palau, nalodění v přístavu. Výlet na souostroví La Maddalena, které je Národním mořským parkem a nachází se na severním pobřeží Sardínie, v zálivu Boniface. Nejdříve se zastavíme v jeho hlavním městě a kulturním centru – v půvabném městečku La Maddalena. Budeme moci obdivovat jeho originalitu a renesanční architekturu a zároveň budete mít příležitost nákupů různých suvenýrů. Komfortní lodí se poplavíte podél divokého pobřeží, poznáte bílé písečné zálivy ostrovů Spargi, Santa Maria a Budelli s jeho růžovou pláží Spiaggia Rosa. Během výletu 2 zastávky na koupání v azurovém moři, které je považované za nejkrásnější v Evropě. Během dne lehčí oběd v podobě těstovin přímo na palubě lodi.
Cena zahrnuje: dopravu autobusem do přístavu, dopravu lodí, oběd, doprovod delegáta. 
Cena nezahrnuje pobytovou taxu (v současné době cca 5 Eur/os. - upozorňujeme, že její výše může být i v průběhu sezony změněna).
Celodenní výlet.

BARBAGIA - PERLA SARDINIE za 1.820 Kč/65 €

Výlet takřka do samotného srdce Sardínie ado divokého pohoří Barbagia. Navštívíme městečko Nuoro a kostel Solitudine (chrám samoty) a seznámíme se s tradicemi Sardů v městečku Mamoiada, kde se nachází muzeum středomořských masek (vstup v ceně). Místní originální masky Mamuthones jsou vyrobené ze dřeva a zdobené přírodními materiály, jako je například kůže, ale i zvonečkami apod. Tradice používání těchto masek během karnevalů je stále živá. V městečku Orgosolo si jeho obyvatelé velmi zakládají na původních zvycích a je též známé tzv. Murale – nástěnnými malbami. Cestou se budeme moci kochat panoramatickou vyhlídkou na nádhernou sardskou přírodu a hory. Součástí výletu je i typický oběd u místních pastýřů s jejich domácími produkty.
Cena zahrnuje: dopravu autobusem, doprovod delegáta, oběd pastýřů, vstup do muzea masek
Celodenní výlet.

ATZARA - ZA HISTORIÍ A TRADICEMI SARDINIE za 1.820 Kč/60 €

V ranních hodinách odjezd do městečka Atzara, v jehož centru se nachází muzeum umění (vstup není v ceně). Základy malířského umění přivezli do města španělští malíři již před několika staletími a město se stalo centrem malířské tvorby celé Sardínie. Návštěva La Robbia – unikátní laboratoře, kde budeme mít možnost obdvivovat přírodní barvení typických sardských materiálů a výrobků. Poté se odebereme do kantýny Fradiles, kde také poobědváme. Kantýna Fradiles je jednou z nejvyhlášenějších, v roce 2017 získala také ocenění od World Wine Awards. Po obědě se přesuneme do areálu typické sardské stavby – nuraghy Losa Abbasanta (vstup není v ceně), která patří k velmi dobře zachovaným představitelům nuragické architektury.
Cena zahrnuje: autobusovou dopravu, služby delegáta, oběd s ochutnávkou vína v kantýně Fradiles.
Cena nezahrnuje: vstupné do objektů cca 9 eur.
Celodenní výlet.

CALA LUNA A JESKYNĚ GROTTA DEL BUE MARINO za 840 Kč/30 €

Mimořádně oblíbený lodní výlet spojený snávštěvou pobřežní jeskyně Grotta del Bue Marino (vstup je zahrnutý vceně) a s následným koupáním na údajně nejkrásnější italské pláži Cala Luna.
Cena zahrnuje: lodní dopravu, doprovod delegáta, vstup do jeskyně.
Polodenní výlet.

KORSIKA A BONIFACIO za 87 €

K zakoupení pouze na místě.
Odjezd z hotelu do oblasti Santa Teresa, nalodění na trajekt a výlet na sousední ostrov, který spadá pod Francii. Vylodění v Bonifaciu, které je považováno za poklad Středozemí a už samotná cesta trajektem skýtá okouzlující zážitek pozorování místní místního fjordu s bílými vápencovými útesy. Celé městečko je složené takřka ze dvou částí – luxusního přístavu s jachtami a starověkého městečka vybudovaného právě na těchto útesech. V centru městečka budete mít možnost obdivovat vyhlášené schodiště Scala Aragonese, uličku Dvou císařů a také nejstarší kostel Panny Marie. Naleznete zde však i nepřeberné množství spletitých uliček, obchůdků s typickými místními suvenýry, barů i restaurací. Pro méně zdatné je k dispozici za poplatek také turistický vláček, který Vás vyveze do horní části města s hradbami, poskytujícími nezapomenutelné výhledy na pobřeží Sardínie a další ostrovy. Návrat do hotelu v pozdních odpoledních hodinách.
Cena zahrnuje: autobusovou dopravu do přístavu a zpět, trajekt na Korsiku, doprovod delegáta.
Cena nezahrnuje: vstupy do jednotlivých objektů, turistický vláček v Bonifaciu.
Celodenní výlet.

AKČNÍ BALÍČEK FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ za 3.305 Kč/118 €

Maddalenské souostroví + Barbagia za akční cenu.

POZNÁMKY K VÝLETŮM:

 • Ceny výletů jsou orientační a během sezony se mohou změnit.
 • Pokud není výslovně uvedeno jinak, v ceně výletu je technický doprovod delegáta.
 • Ceny výletů nezahrnují vstupy.
 • Programový sled jednotlivých výletů může být na místě upraven
 • Na místě můžete zakoupit jednotlivé výlety v Eurech
 • Fakultativní výlety se uskuteční při minimálním počtu 25 osob

Orientační nabídka výletů na Sardinii pro seniory 55+ pro var. B

Tyto výlety se vztahují k seniorským zájezdům na Sardinii z varianty B

ORISTANO za 35 €

Navštivte s námi jedno z největších sardinských středověkých měst – Oristano. Poznejte jeho historické skvosty, například největší katedrálu Sardinie – Duomo, která se pyšní nepřehlédnutelnou majolikovou kupolí.

Pravou italskou atmosféru pak budete moci zažít v malebných barokních uličkách a náměstích, lemovaných četnými obchůdky a kavárnami.

Polodenní výlet.

PERLA SARDINIE: NÁRODNÍ PARK BARBAGIA za 55 €

Objevte svéráznou krajinu národního parku Barbagia v centrální Sardinii.

V srdci tohoto drsného hornatého kraje se nachází větrem ošlehané vrcholky nejvyššího sardinského masivu Gennargentu. Ten uvidíte posetý desítkami typických vesniček, které obklopuje nespoutaná příroda.

Dokonalou atmosféru tomuto místu pak dodává všudypřítomná vůně divokých bylin a květin.

Symbolem tohoto kraje se stala městečka Mamoiada se svým muzeem masek a Orgosolo proslavené murales – obrazy malovanými umělci přímo na fasádách domů.

Celodenní výlet.

 

NÁRODNÍ PARK – SOUOSTROVÍ LA MADDALENA za 69 €

Souostroví La Maddalena vás zavede na severovýchod Sardinie. Je jedním z nejkrásnějších míst, které zde můžete navštívit.

Centrem tohoto souostroví je šarmantní městečko La Maddalena se svou typickou architekturou, dlážděnými náměstíčky a uchvacující atmosférou.

Samotné souostroví je národním parkem skládající se ze sedmi ostrovů a desítek žulových ostrůvků. Zdejší fascinující příroda vás bude oslňovat na každém kroku. Uvidíte bizarní žulové útesy i bělostné písčité zálivy omývané azurovým mořem. Právě zde můžete vidět ty nejkrásnější evropské pláže.

Celodenní  výlet.

NA JIH DO CAGLIARI A NORA za 49 €

Vydejte se s námi do Cagliari – hlavního města ostrova.

Poznáte historické centrum města, kterému vévodí Il Castello – hrad s románskou katedrálou, odkud jsou ty nejkrásnější výhledy na město.

Pozornost si určitě zasluhuje i kamenný římský amfiteátr, impozantní náměstí nebo zdejší tmavé úzké uličky plné kaváren, restaurací a krámků s uměním.

V druhé části výletu navštívíte archeologickou zónu Nora. Ta byla svého času hlavním městem Sardinie. Prohlédnete si punskou část a zachovalejší římskou část vykopávek s dochovanými lázněmi a divadlem.

Celodenní výlet.

 

PLANINA GIARA DI GESTURI A BARUMINI (UNESCO) za 50 €

Zažijte na vlastní kůži neposkvrněnou přírodní krásu planiny Giara di Gesturi.

Při troše štěstí můžete zahlédnout stáda divokých koní pasoucí se ve stínu mohutných korkových dubů, nebo některou z patnácti druhů místních orchidejí.

Nezapomenutelnou atmosféru okolní přírody tu podtrhují i četná původní pastevecká obydlí.

V druhé části výletu se přesunete do Barumini, kde se nachází nejzachovalejší nuraghská osada na Sardinii “Su Nuraxi”. Tento komplex má mimořádný archeologický význam, proto je zařazen na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Celodenní výlet.

 

TREK NA SPIAGGIA DI PISCINAS za 35 €

Pojeďte s námi na krásnou přírodní pláž Spiagga di Piscinas na nedotčeném pobřeží Costa Verde.

Trek vede zajímavou přírodou, přes písečné duny až na pobřeží.

Tady na vás čekají nádherné scenérie, zlatý písek a vlnami vzdouvající se moře.

Polodenní výlet.

POZNÁMKY K VÝLETŮM

 • Fakultativní výlety budou uskutečněny pouze za předpokladu naplnění minimálním počtem účastníků.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Nabídka a ceny jsou orientační, aktuální nabídka na místě u delegáta.
 • V cenách nejsou zahrnuty vstupy.
 • Délka polodenního výletu je zpravidla 3-4 hodiny, celodenního 8-10 hodin.