Výlety k seniorským zájezdům na Sicílii
TIP: pro zobrazení legendy klikněte na ikonku v levém horním rohu mapy.
Mapu si můžete přiblížit až na úroveň jednotlivých domů a ulic.

Orientační nabídka výletů v programu pro seniory Sicílie 55+ k var. A

Tyto výlety se vztahují k zájezdům na Sicílii z varianty A
Ceny a nabídka výletů se mohou změnit, aktuální cena je uvedena v ceníku každého zájezdu.

3/4 denní výlet Etna za 1.260 Kč / 45 €

Cestou k sopce projedeme přes několik malebných vesniček, abychom nakonec dorazili ke kaštanovým lesům na úpatí největšího evropského vulkánu.
Poté, během výjezdu do 2000 m nad mořem, budeme moci obdivovat následky nedávných velkých erupcí, které se odehrály v letech 1983, 2002 a 2003. Cestou nahoru se nám dostane odborného výkladu o vzniku a historii Etny, zatímco budeme moci obdivovat roztodivné útvary vzniklé ze ztuhlé lávy během erupcí. Dále se půjdeme podívat na krátery Silvestri – jedná se o pětici kráterů, z nichž dva, které jsou nejsnáze dostupné, půjdeme prozkoumat blíže (do jednoho z nich je dokonce možno přímo vstoupit). Z vrcholu budeme moci obdivovat úchvatný výhled na krajinu pod námi, včetně města Katánie a stejnojmenné nížiny, na které se nacházejí stovky menších sopečných vyústění.
Před cestou zpět si budeme moci na památku vzít kousek sopečné horniny, která se zde nachází v různých barvách (černá, žlutá, bílá, růžová).

Celodenní výlet do Palerma a Monreale za 1.540 Kč / 55 €

Brzy ráno odjezd z hotelu (cesta do Palerma trvá cca 4-4,5 hodiny). Nejdříve navštívíme Monreale s katedrálou, která je zdobena nádhernými mozaikami v arabském, normanském a byzantském stylu. Poté se přesuneme do Palerma a prohlídku začneme u místní katedrály, na které budete moci obdivovat úchvatný mix mnoha architektonických slohů. Pokračovat budeme k Palazzo dei Normanni a jeho kapli Cappella Palatina. Celá prohlídka bude doprovázena výkladem průvodce, který vám poví o nejzajímavějších památkách a historických událostech města.
Vstupné: 13,50 € (není zahrnuto v ceně)

Celodenní výlet Údolí chrámů v Agrigento se zastávkou v Enně za 1.540 Kč / 55 €

Cestou do Agrigenta navšívíme horské městečko Enna, které se nachází ve středu Sicílie. Pak zamíříme do Agrigenta. Nejznámější atrakcí je zde archeologické naleziště zahrnující pozůstatky několika dórských chrámů, které zde vznikaly od 5. století před naším letopočtem.
Chrám Concordia byl postaven roku 430 př. n. l. a je nejzachovalejším dórským chrámem a jedním z nejkrásnějších z hlediska proporcí a tvarové harmonie.
Chrám Giunone disponuje 40 sloupy, z nichž 16 má zachované sloupové hlavy. V blízkosti chrámu se nacházejí obětní svatyně. Herkulův chrám je nejstarším chrámem v Agrigento a byl postaven s jednou řadou sloupů po všech stranách. Díův chrám je s rozměry 112 x 56 metrů jednou z největších staveb řecké architektury. Byl postaven roku 480 př. n. l. jako pocta bohu Díovi po vítězství nad Kartagínci.
Vstupné: cca 11€ (není zahrnuto v ceně)

Celodenní výlet Syrakusy za 1.260 Kč / 45 €

Syrakusy bývaly nejvlivnější řeckou kolonií na Sicílii, které vládli mocní panovníci, jejichž stopy jsou zde dodnes patrné. Navštívímerozlehlý archeogický park, kde můžeme spatřit řecké divadlo zasazené přímo do skály. Obdivovat můžeme i Dionýsovo ucho či římský amfiteátr. Poté se vydáme směrem k přístavu, odkud se procházkou dostaneme k ostrovu Ortigia. Projdeme středověkými, úzkými uličkami až k náměstíčku u katedrály, která je zasvěcena sv. Lucii, patronce Syrakus. Tato katedrála byla vystavěna k oslavě vítězství Syrakusanů nad Kartaginci a byla několikrát restaurována.
Vstupné: cca 10 € (není zahrnuto v ceně)

Výhodný balíček výletů za 3.780 Kč - možno zakoupit u nás

Etna + Palermo a Monreale + Syrakusy za akční cenu 4.030 3.780 Kč. Na místě 135 €.

Celodenní výlet Liparské ostrovy Lipary a Vulcano za 65 €* 

POZNÁMKA: k ceně je nutno připočítat ekotaxu (v současné době cca 1,50 €/os - upozorňujeme, že její výše může být i v průběhu sezony změněna)

* K zakoupení pouze na místě, uskutečnění výletu závizí na aktuálních povětrnostních podmínkách, min. 20 osob

Liparské nebo také Aiolské ostrovy leží u severního pobřeží Sicílie. Jsou vulkanického původu, tvoří je vyhaslé nebo téměř vyhaslé sopky. Své jméno ostrovy získaly po řeckém bohu Aiolovi, který držel větry zavřené v jedné z mnoha jeskyní na ostrově. Centrálni skupina ostrovů Vulcano, Lipari, Panarea, Salina a Stromboli je poměrně známá a přitahuje velký počet obdivovatelů.
Během našeho výletu navštívíme ostrovy Lipari a Vulkano. Autobusem pojedeme od hotelu (cca v 7:15) do přístavu v Milazzu. Zde nastoupíme na loď, která nás nejdříve odveze na ostrov Lipari, kde budeme mít čas prohlédnout si pevnost s archeologickým areálem a na procházku malebným městečkem.
Následovně se lodí přesuneme z Lipari do přístavu Porto Levante na ostrově Vulcano. Zde budeme mít možnost vystoupat na Velký kráter s fumarovým polem (3 €), navštívit černou sopečnou pláž nebo se vykoupat v termálním sirném bahenním jezírku (2 €).
Nezapomeňte si plavky! Návrat do přístavu v Milazzu (cca v 17:30 – 18:00) a autobusem zpátky do hotelu. Výlet je časově náročnější. 

POZNÁMKY K VÝLETŮM:

  • v ceně fakultativních výletů je zahrnuta autobusová doprava a průvodce (není zahrnutý oběd a vstupy do památek)
  • ve výletu zahrnutém v ceně zájezdu je autobusová doprava a doprovod delegáta
  • programový sled jednotlivých výletů může být na místě upraven
  • na místě můžete zakoupit jednotlivé výlety v Eurech
  • fakultativní výlety se uskuteční při minimálním počtu 20/25 osob

VSTUPY DO STÁTNÍCH PAMÁTEK na SICÍLII - pro klienty starší 65 let a studenty mladší 18ti let (nutné předložení cest. dokladu) je ve většině případů vstup zdarma nebo se slevou.

Orientační nabídka výletů na Sicílii pro seniory 55+ k var. B

Tyto výlety se vztahují k zájezdům na Sicílii z varianty B

Nabídka a ceny výletů jsou orientační. Aktuální nabídka bude k dispozici u delegáta zájezdu, u kterého si je také můžete koupit.

Cefalú, seznámení se s okolím (polodenní výlet)

Vydejte se s námi poznat městečko Cefalù. Nejfotogeničtější město Sicílie, které je právem nazýváno perlou Tyrhénského moře. Poznáte historické centrum města, které bylo vystavěno již ve středověku a především katedrálu Duomo di Cefalù. Ta je pro svou jedinečnost zapsaná na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Právě zde na vás dýchne ta pravá sicilská atmosféra. Po prohlídce města můžete využít volno k dalším individuálním procházkám, nákupům, nebo jen tak relaxovat u šálku vynikající italské kávy v některé z místních kaváren.

Pěší turistika v přírodním parku Madonie (polodenní výlet)

Nechte se zlákat a vydejte se také do přírodního parku Madonie. Tato chráněná přírodní oblast vás nadchne svými scenériemi a nezapomenutelnými výhledy na masiv Madonie a sousední pohoří Nebrodi. Park je také domovem mnoha chráněných živočišných a rostlinných druhů, z nichž je až 150 endemických. Díky dochovaným středověkým městečkům a hradům v kopcích Madonie se tento park zapsal v roce 2015 na listinu Světových geoparků UNESCO.

Agrigento - na skok do starověku (celodenní výlet)

Vydejte se s námi poznat Agrigento – jednoho z nejvýznamnějších a nejzachovalejších měst antického světa proslulé svou bohatou historií.
Agrigento se nachází na jižním pobřeží ostrova a je situováno do nádherné přírodní scenérie nad Údolím chrámů (Valle dei Templi), které taktéž navštívíte. Obdivovat zde můžete impozantní chrámový komplex vystavěný již v 5. století př. n. l., který je významným turistickým cílem. Od roku 1997 je areál zapsaný na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Palermo a Monreale (celodenní výlet)

Celodenní výlet začíná v hlavním městě Sicílie – Palermu, kde se „po stopách místních mafiánů“ vydáme na prohlídku centra s nádhernou katedrálou na náměstí Piazza Catedrale. Základní kámen tohoto svatostánku byl položen za Normanů v roce 1185, ale v dalších staletích prošla stavba rukama mnoha dalších stavitelů. V samém srdci tohoto města si dále projdeme kouzelné palermské uličky a místní početné obchůdky. Po prohlídce města navštívíme katedrálu v Monreale, jednu z největších dochovaných památek normanské architektury na světě, která byla roku 2015 zapsána do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.CENA: 45 EUR

Majestátní sopka Etna a Taormina – celodenní výlet

Fakultativní celodenní výlet na sopku Etnu – známý symbol Sicílie. Etna je nejvyšší činná sopka v Evropě a od roku 2013 je zapsána mezi přírodní památky světového dědictví UNESCO.
V rámci výletu se podíváme také do městečka Taormina, o kterém se říká, že je jedno z nejkouzelnějších a nejromantičtějších míst na světě.
Program je odvislý od počasí a zdatnosti klientů.CENA: 75 EUR

Dovolená na Sicílii 55+ .. aneb co si nemůžete nechat ujít

Senior Voyage si Vám dovoluje nabídnout nezapomenutelné pobytové zájezdy na Sicílii v termínech, které jsou pro své teploty ideální pro objevování tohoto ostrova, který by se dal bez nadsázky nazvat “muzeem pod širým nebem”. Sicílie je největším ostrovem Středozemního moře a jako turistická destinace má co nabídnout, jak milovníkům nádherných pláží a přírody, tak i těm, kteří se zajímají o umění, kulturu a historii.

Sicílie je zvláštní říší, ostrovem odděleným od zbytku Itálie nejen mořem, ale i staletími historických a kulturních odlišností. Přesto tvoří nesmírně významnou část země a německý autor Johann Volfgang Goethe, ohromen krásami ostrova, prohlásil: “vidět Itálii a nevidět Sicílii je jako nevidět Itálii vůbec, protože Sicílie je klíčem k celé zemi”.

V průběhu staletí ostrov přitahoval celou řadu nájezdníků, jako byli Kartaginci, Římané, Řekové, Vandalové, Arabové, Normané, Španělé nebo Francouzi. Výsledkem těchto invazí je neobyčejné dědictví, které jednotlivé kultury na ostrově zanechaly: divadla v Syrakusách a v Taormině, úžasné chrámy v Agrigento a Sagesta, nádherné mozaiky na Piazza Armenia, architektura ovlivněná maurskou kulturou, popř. majestátní normanská architektura, reprezentovaná především chrámy v Monreale a Cefalu.

Nejdůležitějšími sídly, která jsou zároveň hlavními městy jednotlivých provincií, jsou Palermo, Catania, Syrakusy, Agrigento, Messina, Caltanissetta, Trapani, Enna a Ragusa.

Catania, rozlohou druhé největší město Sicílie, se nachází na východním pobřeží, na dohled od Etny. Unikátem Catanie je hojné použití šedého sopečného kamene jako stavebního materiálu pro veřejné budovy a paláce. Krása a umělecká či historická hodnota barokního centra města vedla k jeho zařazení na seznam světových památek UNESCO.

Palermo, hlavní město Sicílie, je moderní metropolí pulzující životem s nesčetnými zajímavostmi, jako jsou památníky a historické budovy. Kromě kulturních zajímavostí zde však najdeme rovněž mnoho obchodů, trhů, restaurací a tradičních hospůdek. Jednou z nejvýznamějších památek je Garibaldiho park na Piazza Marina. V tomto parku, vybudovaném již roku 1886 najdeme mezi exotickými stromy sochy vojevůdce Giuseppe Garibaldiho a rumunského revolucionáře Nicolae Balcesca, který v Palermu strávil poslední období života.

Taormina je známá jako “perla Středozemního moře” a nachází se na východním pobřeží ostrova nad dvěma zátokami, které vypadají jako vystřižené z pohlednice. Letovisko bylo vybudováno na Mount Tauro a z povzdálí na ně shlíží majestátní Etna. Najdeme zde směsici hor, azurového moře, rozeklaného skalnatého pobřeží a historie. Nejvýznamější památkou města je starověké řecké divadlo, ze kterého můžete obdivovat překrásný výhled na východní pobřeží. Velice příjemnou záležitostí je pak procházka úzkými uličkami města se stylovými obchody, kavárnami a restauracemi, při níž rozhodně nesmíte vynechat návštěvu veřejných zahrad plných zeleně a pestrobarevných květů.

Il Padrino – “Kmotr” Při vyslovení názvu ostrova si takřka nelze nezvpomenout na sicilskou Mafii. Ta se zrodila v Corleone, malé vesničce skryté v horách, v zemědělské a pastýřské oblasti. Zde leží “Olymp” všech kmotrů, zde se nachází původní centrum moci slavné Cosa Nostra.

Etna – sopka, která nikdy nespí, byla po celá staletí předmětem klasické mytologie a široce rozšířených pověr. Podle jedné z nich bylo chování vulkánu ovládáno antickými bohy známými z římských a řeckých legend..